top of page

Filmy w Holandii. O co w ogóle chodzi? Czy możesz mieć swój film? Ceny.

Cześć!

Wiele osób zadaje mi pytanie, czy może zrealizować za naszą pomocą jakiś film w Holandii. Ja oczywiście zawsze odpowiadam, że tak. No bo jak by inaczej? Każdy z was może mieć swój film. Mało tego, każdy może rozpocząć swoją przygodę jako prezenter medialny. Każdy może rozpocząć swój cykl filmów dokumentalnych, sportowych czy jakichkolwiek innych. Ja, jako producent takich treści, jestem przygotowany do realizacji wielu pomysłów moich obecnych jak i przyszłych wspólników. Mówię „wspólników”, ponieważ rozpoczęcie współpracy z producentem treści cyfrowych nie jest zwykłym pójściem do fryzjera czy do mechanika samochodowego, gdzie wchodzisz na godzinę czy dwie i wychodzisz jako bardziej lub mniej zadowolony klient. Tworzenie filmu, jaki by on nie był, zawsze wiąże się z czymś więcej 🎬.

Przed dniem zdjęciowym przechodzimy przez cały stos przeróżnych konsultacji, podczas których omawiamy formę filmu, jego przekaz, treść i wiele innych aspektów. Sam dzień zdjęciowy to ścisła współpraca autora zdjęć, aktorów, statystów itd. Wiele prób i błędów, z których później podczas procesu postprodukcyjnego wybiera się najciekawsze i najlepsze ujęcia, by skleić je w całość, tworząc formę i treść, o której rozmawiało się wcześniej. Do tego dochodzą poprawki, które często zdarzają się w różnych sytuacjach. Całkiem sporo tego wszystkiego, prawda? 😅

Na szczęście trafiliście w miejsce i na gościa, który lubi to robić, który robi to z pełnym zaangażowaniem i dla którego najważniejsza jest satysfakcja właściciela produktu, który produkujemy na Twoje zamówienie. Nie zapominaj, że każdy film jest produktem, a dokładniej rzecz ujmując, produktem cyfrowym. Taki produkt, jeśli został odpowiednio zrealizowany, jego dystrybucja odbywa się z odpowiednim przygotowaniem, a wyświetlane na początku, w trakcie lub na końcu filmu loga reklamodawców, sponsorów i partnerów mogą w pełni sfinansować to przedsięwzięcie za Ciebie, generując przy tym nawet zyski, które trafią na Twoje konto bankowe 💰.

Ile kosztuje taki film? Nie da się tego jasno określić. Czynników wpływających na cenę filmu jest MNÓSTWO. Począwszy od pory roku (sezon letni zazwyczaj jest droższy, ponieważ popyt jest również wysoki), znaczenie ma również długość filmu, komplikacja edycji (na przykład teledyski wymagają wielu starannych cięć, co komplikuje i wydłuża montaż; dodatkowo wszystkie ujęcia muszą być zsynchronizowane z oryginalną ścieżką dźwiękową utworu, do którego tworzy się teledysk). Znaczenie w cenie ma również liczba dni zdjęciowych, ponieważ nie zawsze wszystko da się nagrać w jeden dzień. Odległości dojazdu to najmniejszy koszt, ale zawsze też trzeba mieć to na uwadze. Znajdą się jeszcze inne zmienne, na przykład realizacje teatralne, przedstawienia sceniczne i tym podobne, które często wymagają wynajęcia dodatkowego sprzętu i zatrudnienia dodatkowego personelu, co rzecz jasna wiąże się z kosztami 🎭.

Jednak nie trzeba się tym przerażać. W Look Arts Vision dbamy o niskie ceny i edukujemy naszych klientów, nakierowując ich myśli w stronę szukania sponsorów, którzy za wyświetlenie logotypu w ich filmie lub lokowanie produktu otrzymają benefity, które obniżą finansowy wkład własny w produkcję filmu, nie raz pozwalając na nim jego właścicielowi zarobić niemałe pieniądze 💸. Tak że zastanów się, czy nie chciałbyś zacząć przygody filmowej. Zastanów się, co lubisz, co Cię interesuje i co chciałbyś przekazać światu i swoim odbiorcom 🎥.

Zapraszam osoby indywidualne, jak i rodziny z dziećmi. Wszyscy kochamy fotografie, ale piękne, profesjonalne filmy ze spacerów ze swoimi pociechami są najlepszymi pamiątkami, w których możesz nie tylko zobaczyć swoją rodzinę, ale również ją usłyszeć 👨‍👩‍👧‍👦. No i to tyle w tym dzisiejszym wpisie. Zapraszam do kontaktu i pierwszych konsultacji, jeśli chodzi Ci po głowie stworzenie pięknego filmu dla siebie, swojej rodziny lub całego świata 😊.

Pozdrawiam serdecznie,

Łukasz Olszewski

Look Arts Vision

Filmy w Holandii
21 wyświetleń0 komentarzy

Comentários


bottom of page