
Amsterdam uruchamia dodatkową zimową noclegownię z powodu mrozu
W Amsterdamie otwarto dodatkową zimową bazę noclegową dla osób w kryzysie bezdomności. Decyzję podjęto ze względu na nagłe spadki temperatur i silny, przenikliwy wiatr.
Miasto przypomina, że z noclegowni mogą skorzystać osoby bez stałego dachu nad głową, także EU-migranci. Dla Polaków pracujących sezonowo lub tracących zakwaterowanie z dnia na dzień to szansa na bezpieczne schronienie.
Placówki prowadzą również podstawową pomoc: posiłek, ciepłe ubrania i konsultacje z pracownikami socjalnymi. W praktyce oznacza to możliwość wejścia na ścieżkę wsparcia, od pomocy w dokumentach po poradnictwo pracy.
Informacje o dostępności miejsc i zasadach kierowania można uzyskać poprzez miejskie służby społeczne lub organizacje charytatywne. W okresach siarczystego mrozu miasto często rozszerza kryteria, by nikt nie pozostał na zewnątrz.
Pracodawcy zatrudniający Polaków na krótkoterminowych kontraktach proszeni są o upewnienie się, że zakwaterowanie jest realnie dostępne i ogrzewane. Zima w tym roku odczuwalna jest szczególnie dotkliwie, co zwiększa ryzyko wychłodzenia.
Udostępnij artykuł


