
Powroty na święta: pociąg, bus czy samolot?
Sezon wyjazdów do Polski zawsze stawia pytanie o najlepszy środek transportu. Samolot bywa najszybszy, ale w szczycie ceny lecą w górę i trudno o bagaż w rozsądnej cenie.
Busy i autokary kuszą elastycznym bagażem i mniejszym stresem przy przesiadkach. Podróż jest dłuższa, ale dla rodzin z dziećmi lub większymi paczkami często wygodniejsza.
Coraz ciekawszą opcją jest kombinacja pociągów do granicy i dalej krajowe połączenia w Polsce. Komfort rośnie, a ceny bywają konkurencyjne, zwłaszcza z wyprzedzeniem.
Polacy w Holandii wybierają też przejazdy łączone: auto na odcinku do Niemiec i dalej rail. Daje to kontrolę nad ostatnią milą i unika najdroższych lotniskowych dni.
Kluczowa jest rezerwacja i margines czasowy na niespodzianki. Zapas godzin ratuje święta lepiej niż najlepszy prezent.
Nie ma jednej odpowiedzi. Jest za to dobre planowanie – i termos z herbatą.
Udostępnij artykuł


