top of page

Podpalenie synagogi w USA. Apele o czujność także w Europie

W Jackson w stanie Missisipi podpalono synagogę; nikt nie został ranny, sprawca został zatrzymany, ale motyw nie jest jeszcze znany. Zniszczeniu uległa biblioteka i część pomieszczeń, jednak jedna z najcenniejszych zwojów Tory ocalała.

Władze miasta uznały atak za uderzenie w społeczność jako całość, zapowiadając traktowanie podobnych czynów jak aktów terroru. Sprawa wpisuje się w szerszy wzrost napięć i incydentów antysemickich obserwowany w krajach zachodnich.

W środowiskach żydowskich w Europie wzmaga to presję na wzmocnienie ochrony miejsc kultu i wydarzeń publicznych. Holenderskie gminy żydowskie tradycyjnie współpracują z policją, a służby apelują o natychmiastowe zgłaszanie podejrzanych zachowań.

Polacy mieszkający w Niderlandach często uczestniczą w lokalnych wydarzeniach międzykulturowych. Organizatorzy przypominają, że czujność i jasne procedury bezpieczeństwa są wspólną odpowiedzialnością – bez względu na wyznanie czy pochodzenie.

Eksperci od bezpieczeństwa wskazują, że szybkie zabezpieczenie dowodów i wsparcie psychologiczne dla wspólnoty redukuje długofalowe skutki takich zdarzeń. Władze Jackson zapowiedziały pełną odbudowę zniszczonych zasobów synagogi.

Udostępnij artykuł

Comments

Share Your ThoughtsBe the first to write a comment.

CATEGORIES ON THE SITE

We invite you to support us

Home

Film - video production

Photography

Reports from events

Business and business relations

Music videos

Weddings, Holy Communions, etc

Free yourself from Social Media

Blog

contact

We invite you to support our platform via PayPal

contact

0619 530 883

0619 530 883

Donate with PayPal
  • Whatsapp
  • Instagram
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Youtube

© Look Arts Vision      creativity      Photo's     Video 

bottom of page