top of page

Pakistan: liczba ofiar pożaru centrum handlowego w Karaczi wzrosła do 67

W Karaczi rośnie bilans ofiar pożaru w centrum handlowym Gul Plaza – potwierdzono już 67 zgonów. Władze mówią o prawdopodobnej awarii elektrycznej, a identyfikacja ciał przebiega wolno z powodu ogromu zniszczeń.

To jedna z najtragiczniejszych pożarów ostatniej dekady w tym mieście. Eksperci od lat alarmują o zbyt niskich standardach bezpieczeństwa przeciwpożarowego i słabej egzekucji przepisów.

W kompleksie działały setki małych sklepów, a ogień szybko rozprzestrzenił się po korytarzach pełnych tworzyw sztucznych. Strażacy i służby ratunkowe wciąż przeszukują zgliszcza.

W Pakistanie i innych krajach regionu podobne tragedie wracają cyklicznie. Zmiana wymaga nie tylko nowych norm, ale ich realnego stosowania – od instalacji elektrycznych po drogi ewakuacji.

Dla europejskich importerów to także przypomnienie, by w łańcuchach dostaw weryfikować warunki BHP dostawców. Konsumenci coraz częściej pytają, nie tylko ile kosztuje produkt, ale też jak powstał.

Udostępnij artykuł

Comments

Share Your ThoughtsBe the first to write a comment.

CATEGORIES ON THE SITE

We invite you to support us

Home

Film - video production

Photography

Reports from events

Business and business relations

Music videos

Weddings, Holy Communions, etc

Free yourself from Social Media

Blog

contact

We invite you to support our platform via PayPal

contact

0619 530 883

0619 530 883

Donate with PayPal
  • Whatsapp
  • Instagram
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Youtube

© Look Arts Vision      creativity      Photo's     Video 

bottom of page