top of page

Finał Pucharu Narodów Afryki w Amsterdamie: wspólne oglądanie i święto

Senegalska i marokańska społeczność w Amsterdamie szykują się do wielkiego finału Pucharu Narodów Afryki. W dzielnicach Nieuw‑West i de Baarsjes zaplanowano wspólne oglądanie, jedzenie i taniec – to ma być radosne, rodzinne wydarzenie.

Według relacji Het Parool, lokali organizujących transmisję przybywa, a rezerwacje zapełniają się na wiele godzin przed meczem. Właściciele proszą, by przychodzić wcześniej i kierować się wskazówkami obsługi.

Polacy w Amsterdamie, kibicujący z sąsiadami, mogą spodziewać się lokalnych utrudnień w ruchu i głośniejszych wieczorów. Miasto zapowiada dodatkowe patrole i prosi o wzajemny szacunek – celem jest święto futbolu, nie fajerwerki.

Organizacje społeczne wykorzystują finał, by promować zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Dla wielu rodzin to początek bardziej trwałej obecności w życiu dzielnicy – od wolontariatu po lokalne kluby.

Restauratorzy przypominają o zasadzie zero tolerancji dla agresji i o konieczności zamykania lokali o wyznaczonej porze. Dotyczy to także ogródków i przestrzeni wokół.

Jeśli pogoda dopisze, część miejsc przeniesie ekrany bliżej ulicy. Policja i straż miejska będą monitorować sytuację, by spontaniczna radość nie przerodziła się w niebezpieczeństwo.

Udostępnij artykuł

Comments

Share Your ThoughtsBe the first to write a comment.

CATEGORIES ON THE SITE

We invite you to support us

Home

Film - video production

Photography

Reports from events

Business and business relations

Music videos

Weddings, Holy Communions, etc

Free yourself from Social Media

Blog

contact

We invite you to support our platform via PayPal

contact

0619 530 883

0619 530 883

Donate with PayPal
  • Whatsapp
  • Instagram
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Youtube

© Look Arts Vision      creativity      Photo's     Video 

bottom of page