top of page

Czechy wzywają Rosję. Na liście firma z Hengelo

Czechy wezwały rosyjskiego ambasadora po publikacji listy europejskich firm rzekomo wspierających drony dla Ukrainy. Moskwa zasugerowała, że to „potencjalne cele”. Na liście znalazły się przedsiębiorstwa z wielu stolic – także spółka z Hengelo zajmująca się systemami bezzałogowymi.

To kolejny przykład wojny nerwów wokół łańcuchów dostaw dla Ukrainy: od gróźb w social mediach po realne cyberataki i sabotaż. Rządy regionu naciskają na wzmocnienie ochrony fizycznej i cyfrowej, a firmy proszą o jasne wytyczne co do ryzyka i odpowiedzialności.

Holandia właśnie dorzuciła kolejne setki milionów euro na drony dla Kijowa. Dla ludzi pracujących w branży – w tym polskich inżynierów w Twente – to oznacza bardziej rygorystyczny reżim bezpieczeństwa: dodatkowe weryfikacje, krótsze „okna” informacyjne wewnątrz firm, a czasem ograniczenia podróży służbowych.

Europa będzie próbowała rozbroić tę „listę” dyplomatycznie i prawniczo. Ale realnie wzrośnie presja na dywersyfikację produkcji i magazynów tak, by potencjalne ryzyka nie były skupione w jednym miejscu czy kraju.

Dla nas, mieszkańców, temat brzmi abstrakcyjnie – do chwili, gdy skutki widać na lotnisku, w cenach paliw albo na rachunku za energię. Taki urok gospodarki połączonej przewodami i światłowodami: napięcie w jednym miejscu potrafi szarpnąć siecią w całej Europie.

Share article

Comments

Share Your ThoughtsBe the first to write a comment.

CATEGORIES ON THE SITE

We invite you to support us

Home

Film - video production

Photography

Reports from events

Business and business relations

Music videos

Weddings, Holy Communions, etc

Free yourself from Social Media

Blog

contact

We invite you to support our platform via PayPal

contact

0619 530 883

Donate with PayPal
  • Whatsapp
  • Instagram
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Youtube

© Look Arts Vision      creativity      Photo's     Video 

bottom of page