
A15 i A27 zamknięte w weekend. Zaplanuj objazd
Rotterdamska Ring Zuid znów pod młotek. Rijkswaterstaat kontynuuje asfaltowanie, przez co główna jezdnia A15 w kierunku Ridderkerk będzie zamknięta. Utrudnienia dotkną też A27 w stronę Utrechtu.
Kierowcy – od dostawców po rodziny jadące na majówkowe wypady – muszą liczyć się z dodatkowymi kilometrami i wolniejszym tempem. W rejonie węzłów spodziewane są lokalne zatory, zwłaszcza w sobotnie przedpołudnia i wieczorne powroty.
Dla polskich kierowców busów i ekip jeżdżących między magazynami w porcie praktyczna rada jest prosta: wyjeżdżaj wcześniej, sprawdzaj live-mapę i nie ryzykuj cofania w korku. Patrole kontrolują niebezpieczne manewry, a mandaty potrafią zaboleć.
Warto też uzgodnić dostawy tak, by ominąć szczyty. Firmy logistyczne sugerują rozładowanie presji przez przesunięcia okien czasowych, a pracownicy zmianowi mogą dogadać carpooling, by oszczędzić paliwo i nerwy.
Jeśli pogoda dopisze, alternatywą będzie pociąg i metro – dojazdy do centrum Rotterdamu bywają wtedy po prostu szybsze. I zdecydowanie mniej stresujące.
Share article


